Pátá vlna (film)

14. července 2016 v 21:58 | Alexis |  Recenze
Hlavní postavou je Cassie (Casiopea), která sama putuje zachránit a odvést svého bratra ze základny, kde podle informací shromažďují děti, jenž přežili všechny čtyři vlny, způsobené mimozemšťany. Ve filmu se jim přezdívá "Ti druzí"


TMA - Všechna elektrická zařízení i auta a letadla se najednou zastavila.
DESTRUKCE - Zemětřesení, tsunami, tornáda. Následkem bylo zničení všech měst.
NÁKAZA - Vyhubení většina lidstva.
INVAZE - "Ti druzí" se začínají inflirtovat a pomalu zabíjejí přeživší.

Hrdinka je posvé cestě postřelena a nakonec se po pár dnech probudí v domě Evana Walkera. Po dostatečné době, kdy už může chodit se její nový známí rozhodne jít s ní. Ukáže se, že ji Evan chtěl nejdříve zabít, protože je jeden z "druhých", ale zamiloval se. Po těchto sletech událostí Cassie od něj utíká a vymyslí plán, jak se dostat do základny. Nejenže najde svého bratra, ale potká svého idola ze střední. Dozvíme se o páté vlně- děti vycvičené základnou zabíjejí lidi, kteří jsou považováni za mimozemšťany.

Zkráceně: Přižene se tam Evan, základna s ním vybuchne a Cassie, idol a bratříček jsou zachráněni.


Názor:
Očekávání z filmu bylo větší, než jsem si myslela a výběr Chloe Morentz jako hlavní postavu mě nadchla. Trailer byl poutavý a hlavně plný dobře sestříhaných scén. Díky reklamě jsem si všimla i knížky (recenze/ kniha). Bohužel, ač to nerada píšu, z dobréhu příběhu udělali kýčovité klišé. No tak, přiznejme si. Mimozemšťan se zamiluje do člověka. Je to trochu ohrané. Evan je až moc jako hrdina a připadá mi, že Cassie je ve filmu až moc naivní. Vždyť přežila vlny, je skoro sama a pak se rázem zamiluje? Film mi prostě nesedl. Byl příliš uspěchaný. Nemluvě o idolovi jménem Ben. Víc než miliardy lidí jsou mrtví a ona Cassie ho najde ve stejné základně jako bratr. Na fantasy a sci-fi žánr mám velké požadavky a to film Pátá vlna s mou lítostí nesplnil.


Herci: 70%
Emoce: 60%
Trailer: 80%
Originalita: 40%
Napětí: 40%
Romantika: 30%
Akce: 45%
Efekty: 55%

Konečný vysledek: 45%
(Konečný výsledek závisí na mně a není v něm zahrnut herci, emoce a trailer. Procenta jsou udělena podle kvality určených bodů.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brunet. Brunet. | Web | 18. července 2016 v 0:22 | Reagovat

paradna recenzia. chcela som si tento film pozriet, ale ako tak čítam, radšej si pustím vojnovu klasiku a nič tým nepokazim.
mam velmi rada kvalitne filmy a tie take "nepodarky" ma nefascinuju, preto velmi rada čítam takéto recenzie. :)

2 Smilee Smilee | Web | 20. srpna 2016 v 18:56 | Reagovat

O tom filmu jsem něco slyšela, ale neviděla jsem ho. Možná se na něj podívám, ale podle tvé recenze to asi nebude nic úžasného. Poslední dobou mi tyhle typické filmy a knihy lezou na nervy. Chtělo by to přijít s něčím originálním :ú

3 thoughtsmymind thoughtsmymind | 17. září 2016 v 23:46 | Reagovat

[1]: Děkuju,a omlouvám se za zpožděnou reakci, ale neměla jsem moc času.

4 thoughtsmymind thoughtsmymind | 17. září 2016 v 23:50 | Reagovat

[2]: No, právě o to jde. Prakticky vše už bylo zfilmované. Chápu, že nějaká klišé si nikdo nemůže odpustit, ale v tomto filmu to bylo velmi znatelně vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama